היתרונות של עבודה מהבית

בעידן הטכנולוגי בו הרשת הווירטואלית מחברת בין כולנו, ניתן לעבוד מהבית בקלות וביעילות. יותר ויותר בעלי עסקים וחברות בוחרים לאפשר לעובדים שלהם לעבוד מהבית, וחוסכים לעצמם תשלומים עבור אחזקת משרדים, ציוד וחשבונות נלווים. עבודה מהבית אינה מתאימה לכל אחד ואחת, שכן נדרשת משמעת וארגון ברמה גבוהה ממי שעובד מביתו. צוות המומחים של "מרקטינג פוסט", המגזין הישראלי לשיווק ועשיית כסף באינטרנט, מספרים לנו מהם היתרונות של עבודה מהבית ומעשירים אותנו במידע חשוב בנושא.

היתרונות הבולטים של עבודה מהבית

 • נסיעות והוצאות רכב
  היתרון המשמעותי של לעבוד מהבית הוא, כמובן, ההימנעות מהנסיעות הארוכות ומעמידה בפקקים מתישים, והעובדים מהבית נהנים מחסכון של דלק ושעות ארוכות על הכביש.
  בנוסף, אם העבודה כוללת פגישות ונסיעות, ישנה אפשרות לתכנן ולערוך אותן בזמנים נוחים ולא בשעות העומס הפקוקות. זהו יתרון עצום ויש לקחת אותו בחשבון.
 • שכירות מבנים וההוצאות הנלוות
  מי שעובד מביתו נהנה מהחזרים של מס הכנסה בחשבונות הארנונה והתשלומים השונים וגם בשכר החלל המושכר.
  בעלי החברה או העסק בו אתם עובדים משלמים עבור החלל המושכר בביתכם ואתם נהנים מההנחה. אם אתם עצמאיים, הקיזוז ינוכה משכרכם בסוף השנה.
  היעזרו ברואה חשבון או במומחים בתחום לשם חישוב מדויק וידיעת זכויות נוספות המגיעות לכם על פי חוק.
 • הימצאות בבית וקרבה לבני המשפחה
  אם אתם הורים צעירים, ודאי תיהנו לעבוד מהבית בשל היתרון האדיר של ההימצאות עם יקיריכם. כמובן שישנם כללים לעבודה מהבית, וכדאי לקרוא על "עקרון ההפרדה" במדריכים המפרטים כללים אלה,
  אולם עדיין, עצם היותכם בבית, הופך את שגרת היומיום לקלה יותר והילדים מרגישים את נוכחותכם.
  בנוסף, בהפוגות בין עבודה לעבודה ניתן לבצע מספר משימות בית קלות, כמו הפעלת מכונת הכביסה, לדוגמה.
  יחד עם זאת, אם הבחנתם בקושי הטמון בשילוב הימצאות עם הילדים יחד עם עבודה מהבית, שקלו היטב עזרה ממטפלת שתוציא את הילדים מהמסגרות השונות ותשהה עמם בשעות העבודה שלכם.

השורה התחתונה

עבודה מהבית טומנת בחובה יתרונות רבים, בנוסף ליתרונות המצוינים במאמר זה. יחד עם זאת, עבודה מהבית היא עבודה לכל דבר ויש להתייחס אליה בהתאם, וכפי שכבר הזכרנו – היא לא מתאימה לכל אחד.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.