קידום אתר בגוגל הוא מנוע צמיחה לכל בית עסק

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה במספר העסקים שקמים ברשת האינטרנט, ומדוע לא, בעצם. הקמת עסק אינטרנטי זהו צעד נבון בדרך לעצמאות כלכלית. אפשר להתייחס לאתר אינטרנט עסקי כ'בלון ניסוי' רגע לפני שפותחים עסק ב'עולם הממשי'. הצלחתו או כישלונו של עסק אינטרנטי שכזה יכולים לנבא במידה רבה את הצלחתו של עסק עתידי. לסירוגין, אתר מסחרי יכול להוות מקור הכנסה מניב לכשעצמו, גם ללא סניפים במציאות.

אם אתם חושבים להשיק אתר בקרוב או שיש ברשותכם כבר אתר אינטרנט, חשוב להבין כי למרות שההשקעה בהקמת עסק אינטרנטי היא קטנה יחסית להקמת חנות או משרד, היא עדיין דורשת זמן ומשאבים כדי באמת להצליח. כאשר פותחים משרד או חנות צריך להשקיע כסף בשכירות, מלאי, פרסום. השקעה שכזו היא גדולה, לכל הדעות. אולם כאשר מקימים אתר אינטרנט ההשקעה היא נמוכה הרבה יותר- אך אם מישהו אומר לכם שאתר אינטרנט אינו דורש השקעה כלל – דעו לכם, הוא משקר.

אני נתקלתי בתופעה זו בתדירות גבוהה במהלך עבודתי, כמנכ"לית חברה לקידום אתרים. לקוחות חדשים מתקשרים אלי אחרי שהם בנו אתר מרהיב ביופיו, עייפים מלהמתין לטלפונים של לקוחות חדשים. רבים מהם שבויים בהנחה כי מספיק שבנו אתר, הם מצפים שהלקוחות יתקשרו, ואני מסבירה להם שעד שהאתר שלהם לא יהיה מדורג גבוהה במנועי החיפוש ולא תיערך עבודת שיווק ענפה, אין טעם שימתינו ליד הטלפון, מוטב שילכו להשתזף בים.

אפשר לנסות את זה בבית!!!

קידום אתרים אינו דורש ידע טכני נרחב, כל אדם בעל שכל ישר, שעתיים פנויות ביום ורצון טוב יכול לעשות את זה בעצמו. אין פה קסם או פלא, אם משקיעים אפשר להשיג תוצאות מדהימות, זה בדוק. המשוואה היא פשוטה להפליא – מרגע שאתר האינטרנט שלכם יעלה בדף התוצאות הראשון ואפילו השני, הטלפונים יתחילו להגיע. מהשנייה שהגולשים ייחשפו לעסק האינטרנטי שלכם, תסגרו יותר עסקאות. נקודה.

איך מתחילים? ובכן, קידום אתר אינטרנט, ואין זה משנה מה השירות או המוצר שהאתר שלכם מוכר, מתחיל בבחירת מילות מפתח. מילים או ביטויים אלו ניתן למצוא בשלושה אתרים עיקריים:

  • כלי מילות המפתח של גוגל
  • Word tracker
  • גוגל טרנד

התכלית של מחקר זה היא לאתר את נטיות החיפוש של גולשים בתחום העיסוק שלכם. האתרים שהזכרתי כאן למעלה פתוחים לקהל הרחב ויש להם יכולות סטטיסטית אדירות. הם מספקים לנו מידע אמין למדי באשר למה אנשים באמת מקלידים בתיבת החיפוש של גוגל כאשר הם מחפשים שירות או מוצר הדומה לשלכם. על פי תוצאות מילת המפתח, למעשה מתחילים לאפיין את האתר ולבנות את היררכיית הדפים שבו. כאמור, מחקר זה הוא יריית הפתיחה של כל תהליך קידום אתרים באינטרנט. מדובר בפעולה פשוטה למדי, וכמו שהכותרת שלי מעידה, גם אתם יכולים לנסות את זה בבית.

לסיכום, בניית אתר באינטרנט יכול למנף את העסק שלכם לרקיעים חדשים, להגדיל את ההכנסה ולהקנות לכם שם יציב בתחום העסקים שלכם. את בניית האתר ניתן לעשות בדרכים שונות ועליכם לזכור שאתם יכולים לבנות אותו גם בעצמכם! במאמר זה עברנו על הצעד הראשון מיני מהלכים רבים. רוצים ללמוד עוד? המשיכו לעקוב אחר הטור שלי בגיליונות הבאים של המגזין!

Leave a Reply

Your email address will not be published.