נצחונו של טראמפ, האם האגרסיביות בניו מדיה היא העידן החדש?

מהו CPV?

האגרסיביות והכוחניות של טראמפ ילוו אותו לאורך כל ההיסטריה, החל מה – 20.1.17 שבזמן זה הוא יהפוך באופן רשמי לכהן כנשיא ארה"ב. ניתוח מאת WeWrite כתיבת תכנים ברשת.

בכישרון רב טראמפ הצליח לקטוף את כתר הנשיאות מהילרי ועל זה נדבר בהמשך. הקרב על הכתר היה די ברור, ישנו צד אחד המביא קלאסיות וחוזקה נשית, וצד שני המביא איתו כוח ומסרים שאינם נשמעים לשני פנים. האם המסקנה המתבקשת היא להפוך אותנו לאגרסיביים חסרי בושה כדי להצליח? והאם ככל שפוליטיקאים יהיו יותר תוקפניים הם יהוו איום על האזרח הקטן שירוץ להניף עבורם את הדגל?

אחת הפרשיות האחרונות קשורות איך לא למנהיג הנוכחי שלנו שהגיב בצורה די אגרסיבית שמעט הזכירה את טראמפ. ההשפלה של העיתונאית אילנה דיין והמיתוג שהיא "נמנית עם השמאל הקיצוני" ללא שום קשר למציאות.

מצד אחד נתניהו תומך בדמוקרטיה ובחופש הדיבור, אך לא כאשר הדבר מגיע לטריטוריה שלו. די מפתיע. מצד שני, די הופתעתי דווקא מהפסקה האחרונה – "תוכניתה של דיין הערב מדגימה היטב מדוע שוק התקשורת חייב לעבור רפורמה. ראש הממשלה נחוש לפתוח גם שוק זה לתחרות שתוסיף לגיוון וריבוי דעות, לצד שידור ציבורי ממלכתי ויעיל. כך הוא יעשה – גם אם אילנה דיין תמשיך את תשדירי התעמולה שלה נגדו פעמיים בשבוע".

שוב מסר כוחני, ממש סוג של איום "סמוי". אם אילנה דיין תחליט שוב להמשיך להעביר ביקורת על מעללי נתניהו אזי הוא יפתח את שוק התקשורת לתחרות וגיוון דעות? ועוד לצד שידור ציבורי ממלכתי? אז לאן יעלם חופש הביטוי, הליברליזם? נראה כי תם עידן הפוליטיקלי קורקט.

פרסום בפייסבוק

האם הניו מדיה אפשרה לטראמפ להגיע לקהל הבוחרים?

שוב העולם מוכיח כי הניו מדיה מאפשר לא רק לבעלי עסקים להגיע לקהל הלקוחות שלהם, אלה לאפשר למועמדים כמו טראמפ להגיע ל"אדם הפשוט". לא צריך מומחה קידום אתרים כדי להבין את זה דרך הרשתות החברתיות וכאן טראמפ ניצח ובגדול. אם נשווה לרגע את העידן הקודם שבו הכל היה מושתת על פרסום "קר" כיום העידן החדש מציע רף שונה המאפשר למועמדים בסדר גודל של טראמפ להגיע בדרך מתוחכמת לקהל הבוחרים. ניקח לדוגמא – נניח כי קהל האוהדים של טראמפ מכיל 40% מנתח האוכלוסייה בארה"ב וקהל אוהדיה של הילרי מגיע ל – 40% אף הוא, נוצר מצב שבו נותרו 20% בוחרים קריטיים והם האתגר הגדול.

האגרסיביות והכוחניות של נתניהו וטראמפ די מוכרים לנו מהניו מדיה. העובדה שכל מה שאנו עושים והיכן שאנו נמצאים משפיע עלינו כצרכנים ורודף אותנו כפרסומות בצורה אגרסיבית וממוקדת. ממש מציבים לנו מול הפנים ואומרים לנו "אנו יודעים היטב מה את מחפשים". המסר לנו כבעלי עסקים ואזרחים קטנים הואלפעול בכוחניות ואגרסיביות כדי להשיג בדיוק מה שאנו רוצים. האם באמת כך הדבר? הכל תלוי בנו. נקווה שזהו טרנד חולף.

Leave a Reply

Your email address will not be published.